Binnur Kaya on Netflix

This is a regularly updated list with movies, series and documentaries with Binnur Kaya on Netflix. The best rated item with Binnur Kaya on Netflix is "Babam ve Oğlum" and appeared on screen in 2005.

About Binnur Kaya

(d. 19 Nisan 1972 Ankara) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.Elazığ kökenli bir aileden gelmektedir.gerçek hayattaki tavırları oynağı rollerin tam aksidir bu kendisinin ne kadar yetenekli olduğunu gösterir 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Hemen ardından İstanbul'a yerleşen Kaya, Ankara Sahnesi ve Karatahta isimli çocuk tiyatroları ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda çalıştı. İlk televizyon dizisi Kaynanalar'dır. Beşiktaş Kültür Merkezi oyuncu kadrosuna katıldı. 2007-2008 sezonunda Avrupa Yakası komedi dizisinin kadrosuna dahil oldu. 2010'da "Vavien" filmindeki rolüyle 42. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri'nde ve 3. Yeşilçam Ödülleri'nde en iyi kadın oyuncu ödüllerini kazandı.

Below you find an overview of all movies and series with Binnur Kaya on Netflix. We found 1 titles with Binnur Kaya on Netflix.

Titles with Binnur Kaya on Netflix