Oldrich Lipsky on Netflix

This is a regularly updated list with movies, series and documentaries with Oldrich Lipsky on Netflix. The best rated item with Oldrich Lipsky on Netflix is "Limonádový Joe aneb Koňská opera" and appeared on screen in 1964.

About Oldrich Lipsky

​Známý český režisér a scénárista, mladší bratr herce Lubomíra Lipského, se narodil 4. července 1924 v Pelhřimově. Už za války zde působil v ochotnickém divadle Mladá komedie, silně ovlivněném předválečnou tvorbou Osvobozeného divadla. V létě 1945 se přestěhoval ze svého rodného města do Prahy, kde studoval práva a filozofii, ale po čase dal přednost divadlu, láska k divadlu a filmu byla v jeho případě silnější. Pracoval jako herec, režisér i umělecký ředitel v Divadle satiry, které společně s bratrem - hercem Lubomírem a dalšími přáteli založili. (Již v době svých divadelních začátků se poprvé objevil na filmovém plátně – a to ve filmu Řeka čaruje (1945) se mihl v roli mladíka ve mlýně, později ztvárnil již trochu větší roli Karla ve filmu V horách duní (1946) a lze ho spatřit coby herce také ve filmu Červená ještěrka (1948))…

Below you find an overview of all movies and series with Oldrich Lipsky on Netflix. We found 1 titles with Oldrich Lipsky on Netflix.

Directed by Oldrich Lipsky